mistrzostwa-europy/ Euro 2024Mecze na żywo Transmisje: 15 turniej-wimbledon/ Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 golf/ Golfna żywo Transmisje: 13 grand-prix-austrii/ Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 kolarstwo/ Kolarstwona żywo Transmisje: 9 challenger-mediolan/ Challenger MediolanMecze na żywo Transmisje: 7 atp-eastbourne/ ATP EastbourneMecze na żywo Transmisje: 7 atp-majorka/ ATP MajorkaMecze na żywo Transmisje: 7 wta-bad-homburg/ WTA Bad HomburgMecze na żywo Transmisje: 7 grand-prix-hiszpanii/ Grand Prix Hiszpaniina żywo Transmisje: 7 wta-eastbourne/ WTA EastbourneMecze na żywo Transmisje: 6 lekkoatletyka/ Lekkoatletykana żywo Transmisje: 6 gala-ufc/ Gala UFCna żywo Transmisje: 6 pko-bp-ekstraklasa/ PKO BP EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 5 wspinaczka/ Wspinaczkana żywo Transmisje: 4

Gianluigi Donnarumma bramkarzem sezonu w Ligue 1. Ogromne kontrowersje!

gianluigi-donnarumma-bramkarzem-sezonu-w-ligue-1-ogromne-kontrowersje
Autor: Wojtek Jagodowski | 15.05.2024 11:10

Władze Ligue 1 ogłosiły niedawno, że bramkarzem sezonu został wybrany Gianluigi Donnarumma z Paris Saint-Germain. Decyzja ta wywołała ogromne kontrowersje wśród kibiców i ekspertów, którzy uważają, że to błąd. 

Kontrowersyjna decyzja władz Ligue 1

Ogromne wzburzenie spowodowała niedawna decyzja władz francuskiej Ligue 1, która wywołała liczne kontrowersje wśród kibiców i ekspertów. Według ogłoszonego wyboru, Gianluigi Donnarumma z Paris Saint-Germain został uznany za bramkarza sezonu w Ligue 1. Jednak statystyki wyraźnie wskazują, że to Polak, Marcin Bułka z OGC Nice, powinien otrzymać to prestiżowe wyróżnienie.

Donnarumma zgromadził zaledwie 11 czystych kont, podczas gdy Bułka uzbierał aż 18 meczów bez straty gola. Trudno zrozumieć intencje decydentów, którzy podjęli taką kontrowersyjną decyzję, narażając się na ostrą krytykę ze strony opinii publicznej.

Naciski z zewnątrz?

Statystyki bramkarskie jednoznacznie wskazują, że to Marcin Bułka z OGC Nice powinien zostać wybrany najlepszym bramkarzem Ligue 1. Polak zgromadził aż 18 meczów bez straty gola, co jest znakomitym osiągnięciem. W porównaniu, Gianluigi Donnarumma z Paris Saint-Germain miał ich tylko 11. Wielu doszukuje się w tym interwencji władz Kataru, które mają ogromne koneksje we Francji.

Nie od dziś bowiem wiadomo, że katarski fundusz, który inwestuje w rozwój PSG ma ogromny wpływ na politykę i podejmowane decyzje w kraju. Dlatego wielu kibiców jest wręcz o tym święcie przekonana i trudno im odmówić logiki. Bardzo niezrozumiała decyzja władz Ligue 1.