mistrzostwa-europy/ Euro 2024Mecze na żywo Transmisje: 15 turniej-wimbledon/ Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 golf/ Golfna żywo Transmisje: 13 grand-prix-austrii/ Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 kolarstwo/ Kolarstwona żywo Transmisje: 9 challenger-mediolan/ Challenger MediolanMecze na żywo Transmisje: 7 atp-eastbourne/ ATP EastbourneMecze na żywo Transmisje: 7 atp-majorka/ ATP MajorkaMecze na żywo Transmisje: 7 wta-bad-homburg/ WTA Bad HomburgMecze na żywo Transmisje: 7 grand-prix-hiszpanii/ Grand Prix Hiszpaniina żywo Transmisje: 7 wta-eastbourne/ WTA EastbourneMecze na żywo Transmisje: 6 lekkoatletyka/ Lekkoatletykana żywo Transmisje: 6 gala-ufc/ Gala UFCna żywo Transmisje: 6 pko-bp-ekstraklasa/ PKO BP EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 5 wspinaczka/ Wspinaczkana żywo Transmisje: 4

Mistrz Polski zacznie eliminacje Ligi Mistrzów od II rundy!

mistrz-polski-zacznie-eliminacje-ligi-mistrzow-od-ii-rundy
Autor: Wojtek Jagodowski | 25.04.2024 12:44

Mistrz Polski będzie miał po sezonie spore udogodnienie w eliminacjach europejskich pucharów. Ze względu na podjętą przez FIFA decyzję polski zespół ma większe szanse na grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dlaczego?

Polskie kluby w europejskich pucharach

Pomimo że polskie kluby nie odnoszą wielu sukcesów w europejskich pucharach, regularnie uczestniczą w eliminacjach. Dla polskiego kibica udział polskiego zespołu w rozgrywkach europejskich jest wyjątkowym momentem, który jednoczy fanów różnych klubów w Polsce. Nie zwraca się wtedy uwagi na niesnaski klubowe, każdy kibic jednym tchem wspiera polski zespół w Europie. Nie oznacza to jednak sukcesów na tym polu, co może się w następnym sezonie zmienić.

Mistrz Polski w eliminacjach Ligi Mistrzów od II rundy

Po ostatnich informacjach szanse Mistrza Polski na udział w fazie grupowej europejskich rozgrywek wzrosły. Niedopuszczenie klubów z Rosji do udziału w eliminacjach otworzyło nowe perspektywy dla polskiego klubu. Teraz Mistrz Polski rozpocznie eliminacje od drugiej rundy i będzie próbował awansować do kolejnych etapów rozgrywek co w jakiś sposób ułatwia ewentualny awans. Z pewnością trzeba trzymać za to kciuki, bo punkty do rankingu są bezcenne w każdej sytuacji.

Wniosek

Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia polskich klubów w europejskich pucharach oraz analizując szanse Mistrza Polski na awans do fazy grupowej eliminacji Ligi Mistrzów, możemy śmiało stwierdzić, że udział polskiego klubu w tych rozgrywkach ma ogromne znaczenie dla polskiego kibica. Pomimo faktu, że rzadko kiedy odnosimy w nich sukcesy.

Teraz ten sukces jest bardziej prawdopodobny po decyzji FIFA, która wykluczyła rosyjskie kluby z europejskich rozgrywek na sezon 2024/2025. To daje mistrzowi polski okazję do gry od drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Czy Mistrz Polski wykorzysta tę okazję? Czas pokaże.