mistrzostwa-europy/ Euro 2024Mecze na żywo Transmisje: 15 turniej-wimbledon/ Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 golf/ Golfna żywo Transmisje: 13 grand-prix-austrii/ Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 kolarstwo/ Kolarstwona żywo Transmisje: 9 challenger-mediolan/ Challenger MediolanMecze na żywo Transmisje: 7 atp-eastbourne/ ATP EastbourneMecze na żywo Transmisje: 7 atp-majorka/ ATP MajorkaMecze na żywo Transmisje: 7 wta-bad-homburg/ WTA Bad HomburgMecze na żywo Transmisje: 7 grand-prix-hiszpanii/ Grand Prix Hiszpaniina żywo Transmisje: 7 wta-eastbourne/ WTA EastbourneMecze na żywo Transmisje: 6 lekkoatletyka/ Lekkoatletykana żywo Transmisje: 6 gala-ufc/ Gala UFCna żywo Transmisje: 6 pko-bp-ekstraklasa/ PKO BP EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 5 wspinaczka/ Wspinaczkana żywo Transmisje: 4

PSG mistrzem Francji!

psg-mistrzem-francji
Autor: Wojtek Jagodowski | 01.05.2024 10:36

W sezonie 2023/2024 Paris Saint Germain (PSG) odniosło kolejny triumf w Ligue 1, zdobywając trzeci z rzędu tytuł mistrza Francji. Mimo planowanego pożegnania Kyliana Mbappe, ekipa z Paryża imponowała swoją grą na boisku i wciąż jest w grze o poczwórną koronę!

Rekordowe osiągnięcie PSG

Paris Saint Germain (PSG) dokonało czegoś wyjątkowego w sezonie 2023/2024, zdobywając tytuł mistrza Francji po raz trzeci z rzędu. Ten  sukces pokazuje niesłabnącą dominację PSG w krajowych rozgrywkach Ligue 1 i potwierdza, że klub jest najpotężniejszą siłą piłkarską we Francji.

Do końca sezonu pozostały trzy kolejki a PSG ma 12 punktów przewagi nad drugim zespołem, Monaco. To niewiarygodna przewaga, która świadczy o niezwykłych umiejętnościach i potencjale tej drużyny. Niestety dla samego PSG nie jest to dobra informacja bo po raz kolejny nie mieli oni okazji rywalizować na najwyższym poziomie, czego drużyna bardzo potrzebuje.

Sukcesy PSG w europejskich rozgrywkach

Oprócz sukcesów w Ligue 1, PSG również odnosiło znaczący postęp w europejskich rozgrywkach. Drużyna awansowała do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie spotka się z Borussią Dortmund. To kolejny dowód na to, że PSG aspiruje do zdobycia najważniejszych trofeów w piłce nożnej.

Wniosek

Zespół Paris Saint Germain (PSG) może z dumą spojrzeć na sezon 2023/2024, który okazuje się dla nich kolejnym sukcesem. W teoretycznie sezonie przejściowym zespołu zdobyli tytuł mistrza Francji w Ligue 1, są w półfinale Ligi Mistrzów i finale Pucharu Francji. PSG udowodniło w ten sposób swoją dominację zarówno na arenie krajowej, jak i europejskiej.

To nie tylko wynik ciężkiej pracy całej drużyny, ale również efekt ich niezłomnej determinacji i ogromnego talentu Luisa Enrique. Prowadzeni przez utalentowanych zawodników i dobrego trenera, PSG pokazało, że są jednym z czołowych klubów w piłce nożnej w Europie i na całym kontynencie.

Sezon 2023/2024 był kolejnym krokiem w przód dla PSG, potwierdzając ich wysoką formę i aspiracje do zdobywania najważniejszych trofeów. Zakończenie Ligue 1 jako mistrzowie Francji to powód do dumy dla całej drużyny i jej wiernych kibiców, którzy bez wątpienia wspierali swoje ulubione drużyny przez cały sezon.